Hoşgeldiniz ( )
Cevap Yaz
08 Aralık 2018, 13:03
Mehmet Akif
Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 52. Sayfa Cevapları Semih Ofset Yayınları


Sponsorlu Bağlantılar

2018/2019 Eğitim Yılı 4. Sınıf Semih Ofset Yayınları Trafik Güvenliği Ders Kitabı Sayfa 52 Cevap Anahtarı

Aşağıdaki resimlerde üzeri açık taşıtlarda ve yük üzerinde yolculuk yapanları hangi tehlikeler beklemektedir? Anlatınız.

Cevap:  Araçtan düşebilirler, üşütüp hasta olabilirler, bir kazada tutunamazlar ve canları tehlikeye girer.

Üzeri açık taşıtlarda veya yük üzerinde yolculuk yapılması halinde yaşanabilecek tehlikeler nelerdir? Anlatınız.

Cevap:  Çok tehlikeli durumlar olabilir.Üst geçitlerden geçerken başlarını çarpabilirler, araçtan düşebilirler, savrulabilirler, ölümlü kazalar meydana gelebilir.

SONRAKİ KONUYA HAZIRLIK

Aile büyüklerinizin anılarından yararlanarak sabırsız ve saygısız davranışların trafik güvenliğine etkisini araştırınız.

Cevap: Trafikte sabırsız olmak can ve mal kayıplarına neden olabilir.Trafikte hareket etmek bazen sabır gerektirmektedir.Acele etmeden kurallara uymak gerekir.


Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 51. Sayfa Cevapları Semih Ofset Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: aile buyuklerinizin anilarindan yararlanarak sabirsiz ve saygisiz davranislarin trafik guvenligine etkisini arastiriniz, :Aile büyüklerimizin Açık taşıtlarda veya yük üzerinde yolculuk yapılması halinde yaşanabilecek tehlikeleri anlatınız, 4 sınıf trafik ders kitabı sayfa 52 cevapları, 4 sınıf trafik sayfa 52, Aile büyüklerinizin anılarından yararlanarak sabır sız ve saygısız davranışların trafik güvenliğine etkisini araştır, aile büyüklerinizin anılarından yararlanarak sabırsız ve saygısız davranışların tarafik güvenliğine etkisi nelerdir kısaca, Aile büyüklerimizin anılarından yararlanarak aşağıdaki ve saygısız davranışlarını Trafik güvenliğinin araştırınız, üzeri açık araçlarda, 4 sinif trafik semih ofset yayinlai sayfa 52 cevap, 4 sınıf trafik güvenliği ders kitabı sayfa 52
27 Şubat 2019, 22:50

Abone
Üyelik Tarihi: --
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 1750

Trafik kurallarını öğreniyorum.Burası bana yardım ediyor.Güzel bilgiler öğrendim.

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Yasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.