Hoşgeldiniz ( )
Cevap Yaz
04 Ekim 2019, 14:40
murat
Yönetici

Sponsorlu Bağlantılar

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 67. Sayfa Cevapları SDR İpekyolu Yayınları


Sponsorlu Bağlantılar

2019-2020 Eğitim ve Öğretim Yılı 4. Sınıf Fen Bilimleri SDR İpekyolu Yayıncılık Sayfa 67 Cevapları

Mavi renkli yazılar cevaplardır.

Aşağıdaki noktalı yerlere sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemini anlatan kısa bir öykü yazalım.

Cevap: Günümüzde insanlar hem hareketsiz bir yaşam sürmekte hem de kötü alışkanlıklar edinmektedir.Kötü alışkanlıklar biraz da insanların hareketsiz olmalarından kaynaklanmaktadır.Sürekli çalışan hareket eden insanların daha az kötü alışkanlıklar edindikleri bir gerçektir.Spor ile uğraşan insanların sürekli dinç sağlıklı olmaları onların yaşam tarzlarından kaynaklanmaktadır.Spora başlayan insanların kötü alışkanlıkları terk ettikleri gözlenmektedir.Bu nedenle spor hayatımız için oldukça önemlidir.Bu nedenle insanları spora yönlendirecek faaliyetler ve etkinlikler yapmak gerekir.


Sponsorlu Bağlantılar

Aşağıdaki noktalı yerlere gün içerisinde üç öğünde neler yediğimizi yazalım. Bu yediklerimizin dengeli beslenmeye uygun olup olmadığını belirleyelim. Daha sonra kendimize bir günlük sağlıklı beslenme öğünleri hazırlayıp bunları da aşağıdaki noktalı alana yazalım.

Cevap: Sabah kahvaltısında zeytin, peynir, yumurta, kepekli ekmek, domates ve salatalık yemekteyim.Öğle yemeğinde et, tavuk ya da balıktan birini tercih edip yanında salata yiyorum.Akşam yemeğinde çorba, pilav ve salata yemeğini yiyorum.Dengeli beslendiğimi düşünüyorum.

Sabah: Yumurta, zeytin, peynir, meyve suyu

Öğle: Et salata, kepekli ekmek, pilav.

Akşam: Balık, salata, ekmek.


Sponsorlu Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan 4. Sınıf Fen Bilimleri 226-227-228-229. Sayfa Cevapları MEB Yayınları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Etiket: 4 sınıf fen bil 67 sayfa cevapları, Aşadaki noktalı yerlere sigara ve alkol gibi zararlı alışlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemini antan kısa bir öykü yazalım, sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemi, 4 sinif alkol ileilgili kisa hikaye, 4 sınıf fen 74 sayfa cevap, 4 sinif fen bilimleri meb 67 sayfa cevaplari, 4 sınıf sdriipekyolu yayınları fen bilimleri ders kitabı sayfa 67, 4 sınıf sosyal kitabı cevapları ipekyolu sayfa 67, alkol ve sigara zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetleri, Aşağıdaki noktalamalı yerlere Sigara ve alkol gibi zararlı alışkanlıkları önlemek için spor faaliyetlerinin önemini anlatan kısa bir öykü yazalım
11 Kasım 2019, 21:26

Abone
Üyelik Tarihi: --
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2486

Yeni yerim burası olacak fen dersimi sevmiyorum ama bu site sayesinde sevmeye başladım

12 Kasım 2019, 20:03

Abone
Üyelik Tarihi: --
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2486

Çok aradım sayenizde buldum. İlkini zaten yapmıştım 2. Çok güzel’di TEŞEKKÜR EDERİM.
(Bundan sonra bilemediğim bir soru olursa ilk sizlere geleceğim.

25 Kasım 2019, 15:51

Abone
Üyelik Tarihi: --
Mesaj Sayısı:
Konu Sayısı: 2486

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim gerçekten insanın ufkunu açıyor

HIZLI CEVAP YAZ

Yazıyla İlgili Fikirleriniz:

Cevap Yaz
Yasal Uyarı
Site İsmi: Diriliş
Forum diriliş Diriliş | Diriliş Forumu
Sitemizde bulunan tüm yazılar, konular, içerikler yol gösterici nitelikte genel bilgi vermek amacıyla hazırlanmıştır.